Co to był za mecz! Co za dramaturgia! Wreszcie przełamał się Maciej Ropiejko, który w Szczecinku dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Morzycko wygrało z bardzo niewygodnym rywalem i znów jest na szczycie ligowej tabeli.

Za nami już sześć kolejek w IV lidze. Morzycko jest liderem rozgrywek. W miniony weekend piłkarze z Morynia szczęśliwie pokonali na wyjeździe MKP Szczecinek. Obie bramki dla naszej drużyny zdobył lider zespołu, Maciej Ropiejko.
Pierwsza bramka w Szczecinku padła w 27 minucie pojedynku, wówczas po ładnej akcji Morzycka Maciej Ropiejko po raz pierwszy trafił do siatki rywali. Obie drużyny grały twardo, walczyły o każdy skrawek boiska. Gospodarze niesieni dopingiem swoich fanów próbowali doprowadzić do wyrównania. W 65 minucie spotkania za przewinienie w polu karnym Morzycka arbiter odgwizdał jedenastkę, rzut karny na bramkę zamienił Adam Jabłoński i było 1:1.
Oba zespoły nie zadowalały się tym stanem potyczki i atakowały chcąc zdobyć komplet punktów. W ostatnich sekundach meczu sędzia po raz kolejny podyktował rzut karny, tym razem dla Morzycka. Do piłki podszedł Maciej Ropiejko i… wytrzymał presję. Strzelił pewnie i zapewnił naszej drużynie wygraną! Po tym zwycięstwie, a jednocześnie wobec porażki Bałtyku Koszalin Morzycko awansowało na pierwsze miejsce w tabeli.
Druga z drużyn z naszego regionu niestety znów przegrała, Osadnik na własnym boisku uległ Jeziorakowi Szczecin 0:4 i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.