Morzycko nie zwalnia tempa. W znakomitym stylu w miniony weekend drużyna z Morynia pokonała Gryfa Polanów. Dwie bramki strzelił lider naszego teamu, Maciej Ropiejko. Jest lider i jest piłkarskie show. Czy w Moryniu będzie III liga?

Przed rozpoczęciem sezonu nawet zawodnicy z Morynia nie spodziewali się takich rezultatów. Tymczasem Morzycko gra świetny futbol i wygrywa mecz za meczem. Siedem zwycięstw na osiem rozegranych meczów mówi samo za siebie – w Moryniu mamy czarnego konia rozgrywek. Czy uda się wywalczyć awans do III ligi? Do rozegrania jeszcze sporo meczów, ale na pewno w takiej formie drużyna z Morynia jest jednym z pretendentów do awansu.
W miniony weekend Morzycko zagrało wyjazdowy pojedynek z Gryfem Polanów. Gospodarze długo się bronili, długo utrzymywali bezbramkowy remis. Ale kiedy się otworzył worek z bramkami…
Najpierw w 42 minucie Maciej Ropiejko, potem w 55 Artur Blasius, w 65 Jacek Chrzanowski i w 70 minucie ponownie Maciej Ropiejko. Wynik 4:0 dla Morzycka mówi wszystko: rywale nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki na boisku. Po tej wygranej drużyna z Morynia zajmuje pewne pierwsze miejsce w ligowej tabeli, ma już 4 punkty przewagi nad drugim Bałtykiem Koszalin.
Znów szczęścia zabrakło Osadnikowi, który dzielnie walczył o punkty przeciwko Sokołowi Karlino. Piłkarze z Myśliborza dwukrotnie gonili wynik i dwukrotnie udawało im się doprowadzać do remisu. Przy stanie 2:2, w 89 minucie meczu niestety po fatalnym błędzie w defensywie, goście zdobyli bramkę i Gryf wygrał 3:2.
Osadnik zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i wszystko wskazuje na to, że naszą drużynę czeka rozpaczliwa walka o utrzymanie się w IV lidze.