Rodzice są dla dzieci największym autorytetem – nic więc dziwnego, że młodzi sportowcy zaangażowani w program Kluby Sportowe Orange bardzo chcieli włączyć rodziców do swoich sportowych aktywności. Jeden z nich odbył się wczoraj w Krzymowie.


W Szkole Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich w Krzymowie odbył się wczoraj rodzinny trening w towarzystwie Trenerów Orange. Trening był otwarty dla wszystkich zainteresowanych, miał na celu zaprezentowanie prostych aktywności, które mogą wykonywać wspólnie dzieci i rodzice, aby utrzymać dobrą kondycje i odnaleźć wspólną sportową pasję.

Pierwsza część zajęć miała charakter ogólnorozwojowy. Druga była sprofilowana pod dyscyplinę sportową rozwijaną w klubie: siatkówkę. W treningu uczestniczyły dzieci ze szkoły podstawowej – było ich aż 51, rodzice oraz nauczyciele.

- To świetna inicjatywa. Dzieci potrzebują właściwych wzorców, a kto inny jak nie rodzic może dać najlepszy przykład z możliwych! Jestem nauczycielką i widzę, jak bardzo dzieci potrzebują kontaktu z rodzicami. Wspólna aktywność fizyczna zbliża i buduje zaufanie. Już teraz planujemy organizację kolejnego rodzinnego spotkania - powiedziała trenerka klubu SKS SP im. Olimpijczyków Polskich w Krzymowie, Jagoda Frąk-Mackiewicz.

Bogumił Głuszkowski, jeden z Trenerów Orange, zwraca uwagę na bardzo istotną rolę rodziców w zaangażowaniu dziecka w sport i aktywność fizyczną. Podpowiada również w jaki sposób rodzice powinni podejść do tematu uprawiania sportu ramię w ramię ze swoimi pociechami.

- Wspólny trening rodzica z dzieckiem odbiega znacznie od zajęć, które dla młodego sportowca przygotowuje trener – i bardzo dobrze! W rodzinnej aktywności nie chodzi o realizowanie skomplikowanego planu treningowego, a o frajdę i wspólne aktywne spędzanie czasu. Ważna jest wzajemna inspiracja do działania oraz proponowanie aktywności atrakcyjnych dla każdej ze stron. Najlepiej sprawdzą się wszelkie gry zespołowe, wspólne wyjścia do lasu czy wycieczki rowerowe, a także marszobiegi z elementem pokonywania przeszkód. Liczy się fun! – przekonuje trener.

Trening z rodzicami w Krzymowie był jednym z pięćdziesięciu, które przeprowadzane są w tym roku w ramach najnowszej edycji Klubów Sportowych Orange. Jest to odpowiedź na potrzebę, którą zgłaszali trenerzy, rodzice i młodzi sportowcy.

To jednak nie wszystkie działania realizowane w tym roku w ramach programu Kluby Sportowe Orange. Aż 100 klubów z całej Polski biorących w nim udział ma szansę wygrać 7 wspólny trening z gwiazdą sportu: Jerzym Dudkiem, Mileną Radecką, Arturem Siódmiakiem, Tomaszem Jankowski i Marcinem Urbasiem. W drugiej połowie roku odbędzie się również II Puchar Orange, w ramach którego 10 najbardziej aktywnych klubów zmierzy się w Warszawie w bezpośredniej rywalizacji.