Musical ma tytuł „Będziesz święty” i powstał, aby uczcić 100-lecia urodzin Jana Pawła II. Takiego wydarzenia w Dębnie jeszcze nie było. W spektaklu udział weźmie ponad pięćdziesięcioro osób, głównie dzieci i młodzież, bo musical będzie opowiadał o dzieciństwie i młodości Karola Wojtyły. Premierę spektaklu zaplanowano 11 października br., o godz. 15.30 w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła. Bezpłatne wejściówki do odebrania w zakrystii.

Tego dnia właśnie przypada XX Dzień Papieski, który w Dębnie jest wyjątkowo przeżywany już po raz szósty. Organizatorami tego wyjątkowego dzieła są: parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła, Poradnictwo Rodzinne działające w parafii, a także Prywatna Szkoła Muzyczna Łukasz Koźlik w Dębnie.
Próby trwają już od kilku miesięcy. W lipcu br. w Salezjańskim Oratorium odbyły się dwa castingi, podczas których wybrano obsadę. - To inicjatywa, mająca na celu integrację dzieci, młodzieży i dorosłych z naszego miasta i okolic. Opowiadając muzycznie o dzieciństwie i młodości Wielkiego Świętego Polaka, chcemy przekazać widzom, że bycie Wielkim i Świętym jest możliwe dla każdego z nas – mówi Aneta Dobropolska z Poradnictwa Rodzinnego.
Autorski scenariusz napisała Paulina Lemańska, która jest jednocześnie reżyserem tego wyjątkowego spektaklu. jKadrę instruktorów tworzą: Aneta Czaplińska, Aneta Dobropolska, Zuzanna Cichoszewska i Łukasz Koźlik).
Zapraszamy na oficjalny fanpage organizatorów, na którym znajduje się więcej informacji.