Blisko 700-metrowy odcinek ulicy Słonecznej w Starym Czarnowie idzie do remontu. Dla mieszkańców miejscowości oznacza to oczekiwany od dawna komfort jazdy, jak i dogodne dotarcie do własnych posesji.


To pierwszy etap prac na jednej z ważniejszych ulic miejscowości, przy której oprócz domów mieści się kościół i plac zabaw. Prawie 700-metrowy odcinek drogi będzie nie tylko wyasfaltowany. Przy każdej posesji będzie utwardzony zjazd. Nie zabraknie oznakowania ulicy i lustra.

Tę istotną gminną inwestycję poprzedziły wcześniej wykonane prace.

- Tak naprawdę już w 2016 roku przystąpiliśmy do przygotowania drogi pod inwestycję. Wykonaliśmy wtedy na ulicy Słonecznej brakującą sieć wodociągową. To umożliwiło start ważnej dla mieszkańców modernizacji drogi. Niebawem po jej złym stanie nie będzie śladu - zaznaczyła wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Koszt inwestycji to ponad 600 tys. zł. Zgodnie z umową podpisaną 19 maja br. roboty budowlane wykona spółka Eurovia Polska.

Ulica Słoneczna w Starym Czarnowie ma długość 1,3 km. Remont drogi zaplanowano w dwóch etapach. W kolejnym, o którym już myślą władze gminny, modernizacji poddana zostanie pozostała część ulicy.

Zakończenie pierwszego etapu prac remontowych zaplanowano na początek sierpnia br.