Jeśli remont, to duży, najlepiej obejmujący od razu kilka pomieszczeń – jak pokazuje badanie serwisu Oferteo.pl, właśnie z takiego założenia wychodzą Polacy. Najczęściej remontujemy pokój dzienny (27%). Kolejne miejsca zajmują przedpokój (24%), kuchnia (23%) i łazienka (23%).


Prace przeprowadzane podczas remontu są oczywiście bardzo różne. Do najpopularniejszych należą malowanie (17%), układanie glazury lub terakoty (15%), a także kładzenie parkietu i paneli (13%). Niewiele mniejszym zainteresowaniem cieszą się montowanie armatury (12%) oraz zakładanie instalacji wodno-kanalizacyjnej bądź centralnego ogrzewania (12%). Warto przy tym zauważyć, że często szukamy ekipy, która zrobi nam kompleksowy remont – zajmie się wykonaniem wszystkich prac.

Polacy zwykle oczekują, że upatrzona ekipa remontowa rozpocznie odnawianie mieszkania od razu.

- Tymczasem, jak wiadomo, ekipy z dużym doświadczeniem, pozytywnymi referencjami i dobrymi opiniami w internecie, bardzo często mają zajętych wiele terminów naprzód. Musimy to uwzględnić, planując remont, i poszukiwania odpowiedniego wykonawcy rozpocząć już jakiś czas wcześniej – mówi w wywiadzie Artur Szeremeta z Oferteo.pl.