W postępowaniu za najkorzystniejszą ofertę ZDiTM uznał ofertę konsorcjum firm z Gdyni kwotę 18 679 527 zł. Od dnia podpisania umowy firma będzie miała rok na wykonanie remontu. Przejezdność ma być możliwa od 31 lipca przyszłego roku. 

ZDiTM wybrał ofertę konsorcjum firm: - Lider Konsorcjum VISTAL GDYNIA S.A. - Partner Konsorcjum VISTAL INFRASTRUCTURE Sp. z o.o. Z uwagi na stan techniczny mostu przeprowadzony zostanie jego remont polegający na wymianie przęseł i renowacji podpór.

Zakres prac obejmie przede wszystkim rozbiórkę istniejących przęseł kablobetonowych, remont przyczółków, wykonanie i montaż nowych przęseł o konstrukcji zespolonej. W maju awarii uległy stalowe cięgna sprężające umieszczone w opasce żelbetowej, wykonanej pomiędzy belkami. Zniszczeniu uległa część cięgien w przęśle od strony centrum, pasmo po stronie południowej. Dodatkowo stwierdzono zarysowania poprzecznicy i pęknięcie opaski żelbetowej. Most został zamknięty dla ruchu kołowego i pieszego.

Most Cłowy zlokalizowany nad rzeką Regalicą został oddany do użytku w 1960 r. Powstał na miejscu starego mostu stalowego, zniszczonego podczas wojny. Konstrukcja mostu jest kablobetonowa, trójprzęsłowa o schemacie belki ciągłej przegubowej. Całkowita długość mostu wynosi 204,85, a szerokość 18.80 m, w tym jezdnia ma szerokość 12,0 m, a chodniki 3,40 m.