W dniu 10 listopada br. w Myśliborzu odbył się kolarski wyścig przełajowy w ramach III edycji cyklu SCOTT Cyclocross Challenge. Trasa przygotowana przez Macieja Iwko i Wiesława Pikosza na terenie lasku wierzbnickiego należała do najtrudniejszych w całym cyklu. Po krótkiej rozbiegówce spod strzelnicy miała miejsce trudna sekcja „ślimaków” wytyczonych po boisku wraz ze sztuczną przeszkodą do pokonania o wysokości 40 cm. Z boiska zawodnicy wjechali do lasku, gdzie na zawodników czekały trudne single, strome podjazdy i zjazdy. Na trasie znajdowała się specjalnie przygotowana sekwencja piaszczysta, którą jedni zawodnicy pokonywali przejeżdżając rowerem, a inni przebiegali z rowerem na plecach.
Na trasie zawarto wszystkie elementy, którymi charakteryzuje się trasa kolarstwa przełajowego. Cyclocross to bardzo widowiskowa odmiana kolarstwa, której jedynym minusem jest aura pogodowa, ponieważ sezon przełajowy odbywa się od października do stycznia włącznie. W dniu zawodów pogoda, ale tylko dla kibiców, dopisała, dlatego licznie przybyli, aby dopingować swoich najbliższych. Dopisała tylko kibicom, ponieważ w kolarstwie przełajowym im większe błoto, tym lepiej. Mimo wszystko temperatura 11ºC, brak wiatru i deszczu, przebijające się promienie słońca dopełniły atmosfery, która była bardzo pozytywnie oceniana wśród zawodników i kibiców.
Tegoroczny „myśliborski kolarski wyścig przełajowy” po raz czwarty gościł zawodników specjalizujących się w tej właśnie odmianie kolarstwa. Organizatorzy w regulaminie ujęli dodatkowe kategorie dla najmłodszych (Żak, Młodzik, Junior Młodszy, Junior), którzy również licznie wraz z opiekunami przybyli na polane lasku wierzbnickiego. Najlepiej z trasą i konkurentami w wyścigu głównym - SENIOR, w którym wystartowało 44 zawodników, poradził sobie Kacper Szczepaniak ze Szczepan Bike GIANT Gorzów, drugi na mecie zameldował się Maciej Iwko, a trzecie miejsce podium przypadło Jakubowi Mądremu. Wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych dostępne są w zakładce „WYNIKI” na stronie internetowej: https://www.scott-challenge.pl/cyclocross/
W tegorocznej imprezie pod patronatem Burmistrza Myśliborza - Pana Piotra Sobolewskiego padł kolejny rekord frekwencji zawodników chcących spróbować swoich sił na wymagającej trasie. 132 osób we wszystkich kategoriach wiekowych postanowiło stawić czoła wymagającym rundom wyznaczonym na terenie lasku wierzbnickiego. „Ten fakt utwierdza nas w przekonaniu, że warto się poświęcać i promować Myślibórz pomimo dużego wysiłku wkładanego corocznie w przygotowanie trasy oraz całą logistykę, która jest bardzo istotna przy tego typu przedsięwzięciach. W zamian za to bardzo miło jest zobaczyć uśmiech na twarzach zawodników wjeżdżających na metę – powiedział Maciej Iwko.”
Dla zawodników oraz kibiców przygotowano tradycyjnie jak co roku m.in. pyszny żurek, gulasz, pierogi z barszczem, ciasta i słynne „słodkie grzybki”, które rozeszły się echem wśród braci kolarskiej nie tylko na terenie województwa zachodniopomorskiego. Gościliśmy zawodników przybyłych z wielkopolski oraz dolnego śląska. Nagrody dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych wręczyli Pan Jerzy Zgoda – Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Myśliborzu oraz Pan Piotr Duda - Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Myśliborzu, którzy w trakcie zawodów gorąco dopingowali zawodników.
 
więcej zdjęć: