Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w woj. zachodniopomorskim zainaugurował nowy cykl konferencji „Perspektywy dla rozwoju Internetu Rzeczy – Samorząd Przyszłości”. Wziął też udział w uroczystości podpisania kontraktu na budowę dwóch bloków gazowo-parowych w Elektrowni Dolna Odra. – To wielki krok w rozwoju i modernizacji polskiej energetyki – podkreślił. Prezydent spotkał się też z mieszkańcami powiatu pyrzyckiego.

  • Stargard – Udział Prezydenta RP w konferencji „Perspektywy dla rozwoju Internetu Rzeczy – Samorząd Przyszłości”

– Rozmawiamy o przyszłości, która nadejdzie szybciej, niż się spodziewamy – zaznaczał Andrzej Duda, zachęcając do odwagi w realizowaniu nowatorskich przedsięwzięć cyfrowych.
Celem prezydenckiej inicjatywy jest wsparcie kreatywnych osób, które chcą budować start-upy lub rozwijać istniejące już firmy. Podczas spotkań będą one mogły poznać ofertę dotyczącą finansowania innowacyjnych projektów w ramach transformacji cyfrowej w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem finansowania inteligentnych miast (smart cities) i inteligentnych wsi (smart villages). Mowa o przedsięwzięciach przyczyniających się do usprawniania obsługi obywateli, podnoszenia efektywności zarządzania energią elektryczną, lepszego zarządzania systemem ochrony zdrowia czy poprawy jakości powietrza.

 

Cykl organizowany jest wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji, Polski Funduszem Rozwoju oraz Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.

 CAŁE WYSTĄPIENIE >>>

 

 

Rozpoczynając wizytę w Stargardzie Andrzej Duda złożył wieniec przed pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej 2010 r.

  • Nowe Czarnowo – Podpisanie kontraktu na budowę dwóch bloków gazowo-parowych w Elektrowni Dolna Odra 

Andrzej Duda przypomniał, że budowa nowych jednostek będzie skokiem technologicznym, ale też skutkiem pewnego procesu, zapoczątkowanego przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego; to on postanowił, że terminal LNG powstanie na Pomorzu Zachodnim.

– Idziemy w kierunku unowocześniania naszego sektora energetycznego – akcentował Prezydent. 

CAŁE WYSTĄPIENIE >>>

 

 

Nowa inwestycja pozwoli na wykorzystanie potencjału płynącego z dostępności paliwa dostarczanego do terminala LNG w Świnoujściu oraz planowanej trasy gazociągu Baltic Pipe. Dwa nowe bloki gazowo-parowe zostaną zbudowane na wydzielonym terenie znajdującym się w sąsiedztwie istniejących bloków Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie.

 

  • Pyrzyce – spotkanie z mieszkańcami

Następnie Prezydent udał się do Pyrzyc, by spotkać się z mieszkańcami powiatu pyrzyckiego. 

 

Andrzej Duda mówił tam m.in. o kwestiach związanych z bezpieczeństwem państwa i społeczeństwa. Przypomniał, że jednym z priorytetów jego prezydentury była poprawa jakości życia Polaków, by „zwykłej polskiej rodzinie żyło się lepiej”. – Lepiej to przede wszystkim bezpieczniej, a tak naprawdę po prostu spokojniej; żeby ludzie mieli spokojne życie – podkreślał.


– Chciałbym, aby polskie rodziny były razem; żeby ojciec lub matka nie musieli wyjeżdżać za granicę, by znaleźć pracę czy godnie zarabiać – dodał Prezydent.