Od lat Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” marzyło o imprezie, podczas której będzie możliwa integracja dzieci i edukacja w tematyce niepełnosprawności.  Marzenie spełniło się 27 lipca. Wtedy to odbył się Festyn Integracyjny, który został zorganizowany  w ramach projektu „Niepełnosprawni na rowery”.
Projekt był współfinansowany ze środków Województwa Zachodniopomorskiego z programu Społecznik na lata 2019-2020 i środków Powiatu Myśliborskiego. Burmistrz Myśliborza Piotr Sobolewski objął imprezę swoim patronatem. Aby uatrakcyjnić wydarzenie Gmina Myślibórz zapewniła dmuchaną zjeżdżalnię i ufundowała puchar i nagrody w I turnieju boule.

Dzieci wspólnie spędziły czas puszczając ogromne bańki mydlane, pokonując sensoryczny tor przeszkód, robiąc gniotki i zdobywając prawo jazdy na wózek inwalidzki. Zaś dorośli przy kawie i domowych wypiekach mogli spokojnie porozmawiać.

Podczas festynu oficjalnie otworzono wypożyczalnię rowerów dla osób niepełnosprawnych. Wypożyczalnia będzie do dyspozycji osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół  z województwa zachodniopomorskiego nieodpłatnie w okresie od  lipca do  sierpnia w godzinach i dniach funkcjonowania Parku Linowego tj. wtorki, czwartki i soboty w godz. 15.00 – 19.00 oraz we wrześniu i październiku w soboty w godzinach 14.00-18.00. Umiejscowienie wypożyczalni nieopodal plaży pozwoli niepełnosprawnym z naszego województwa odkryć piękno i walory jeziora Myśliborskiego.

Wielkie podziękowania kierujemy w stronę Ośrodka Harcerskiego, na terenie którego odbył się festyn i zaczęła funkcjonować wypożyczalnia.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, aby festyn mógł się odbyć w takim kształcie. Dziękujemy za każdy objaw życzliwości.