Jak powstają naczynia oraz gadżety wykonywane z gliny i porcelany? Na czym polega proces wypału, szkliwienia i zdobienia ceramiki? Tego wszystkiego będą mogli dowiedzieć się Państwo w jedynym takim miejscu w powiecie gryfińskim, a mianowicie Pracowni Ceramicznej Małgorzaty Małeckiej w Lubiechowie Dolnym 14.

Już dziś 3 grudnia o godz. 17:30 zapraszamy wszystkich Państwa na wielkie otwarcie nowo powstałej Pracowni Ceramicznej w Lubiechowie Dolnym. To pierwszy taki punkt na mapie powiatu gryfińskiego z duszą i klimatem, nawiązujący do natury, który stwarza możliwości twórczego spędzania czasu wolnego oraz tworzenia siebie w dziele, które pozostaje na długo. Podczas otwarcia będziecie Państwo mogli zapoznać się z ofertą tego miejsca na nadchodzący rok 2017. Dowiedzieć się jak powstają naczynia i gadżety wykonane z gliny i porcelany oraz poznać proces wypału, szkliwienia i zdobienia ceramiki.

Już dziś wraz z otwarciem Pracowni Ceramicznej będą mogli zakupić Państwo niepowtarzalne, artystyczne oraz użytkowe rękodzieła wykonane przez Panią Małgorzatę Małecką. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia dostępne w sprzedaży będą wszelkiego rodzaju ozdoby, począwszy od aniołów, choinek, lampionów, gwiazdek, po dekoracje do świątecznego wystroju domu.

- Moim głównym celem jest popularyzacja rękodzieła ceramicznego w społeczeństwie oraz integracja rodzinna i międzypokoleniowa budowana na bazie działań artystycznych. Dlatego też już na wiosnę powstanie u nas osada słowiańska, w której organizować i prowadzić będę warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a do odwiedzenia której serdecznie zapraszam – informuje Małgorzata Małecka.

Wszystkie rękodzieła wykonane z gliny oraz porcelany mogą zamówić Państwo już dziś odwiedzając stronę www.ceramikahandmadeart.pl bądź bezpośrednio pod numerem telefonu 513-038-177.