W poniedziałek 15 stycznia br. wyłonieni zostaną laureaci II etapu konkursu "Rejs Niepodległości". Głosowanie na poszczególnych uczestników, zostało przedłużone przez Organizatorów do niedzieli 14 stycznia. W szranki z kandydatami z całej Polski, o spełnienie swoich marzeń, stanęła Katarzyna Skibińska z Morynia.


I etap konkursu "Rejs Niepodległości" został przedłużony. Głosy na poszczególnych kandydatów oddawać można do 14 styczni br.

Nasz region i naszą małą Ojczyznę w konkursie reprezentuje Kasia Skibińska. 18- letnia morynianka obecnie przygotowuje się do matury, a decyzję o udziale w konkursie podjęła spontanicznie. 

Aby Kasia mogła spełniać marzenia i miała możliwość godnie zaprezentować swój kraj w każdym zakątku świata i porcie, do którego zawinie żaglowiec "Dar Młodzieży", potrzebne są Państwa głosy.

Liczba oddanych głosów przyczynia się do nominacji kandydata do II etapu konkursu, jakim jest test wiedzy. Ilość zebranych głosów ma także duże znaczenie podczas wyników końcowych z testu. W przypadku, gdyby dwóch lub więcej uczestników zdobyło w nim taką samą liczbę punktów, o uzyskaniu statusu laureata, a tym samym udziału w rejsie, decyduje większa ilość głosów, którą dany uczestnik uzyskał w I etapie konkursu.

Sprawdzając wyniki, we wtorek 9 stycznia morynianka na 520 kandydatów zajmuje wysokie 45 miejsce.

„Dar Młodzieży” rozpocznie rejs dookoła świata w maju 2018. Statek zabierze ze sobą na pokład setkę młodych ludzi, którzy kochają morze i chcą stać się częścią tej wielkiej przygody.