W piątek 15 grudnia 2017 w Moryniu odbyła się IX edycja turnieju recytatorskiego organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury i Bibliotekę Miejską w Moryniu. Konkurs w tym roku poświęcony był „Poezji Bożonarodzeniowej”.


Rywalizacja przeprowadzona była w trzech kategoriach wiekowych: kl. III-VI Szkół Podstawowych, kl. VII SP i Gimnazjum oraz Dorośli. W turnieju w sumie udział wzięło 39 uczestników z Cedyni, Mieszkowic, Chojny, Nawodnej, Troszyna, Dębna i Morynia.

Jury w składzie: przewodnicząca Jadwiga Fragstein-Niemsdorff (Moryń), Regina Brzezińska (MBP Trzcińsko Zdrój), Krystyna Leddin (MBP Chojna) wyłoniło następujących laureatów:

Kategoria klas III-VI SP:
I miejsce ex aequo – Zuzanna Szczerba (Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu, instr. Bożena Rusak) i Agata Stasiak (Szkoła Podstawowa nr2 w Chojnie, instr. Halina Stefańska)
II miejsce – Aleksandra Pietrucha (Centrum Kultury w Chojnie, instr. Bożena Rusak)
III miejsce – Paulina Pociej (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Cedyni, instr. Agnieszka Czerniawska)
wyróżnienie – Maja Getman (Szkoła Podstawowa nr1 w Dębnie, instr. Grzegorz Kulbich)

Kategoria kl. VII SP i Gimnazjum:
I miejsce – Małgorzata Kożuszek (Centrum Kultury w Chojnie, instr. Bożena Rusak)
II miejsce – Małgorzata Szkudlarek (Centrum Kultury w Chojnie, instr. Bożena Rusak)
III miejsce – Marta Kwiecień (Zespół Szkół w Moryniu, inst. Krzysztof Jaz)

Kategorii Dorośli:
wyróżnienie zdobyła Pani Urszula Kaczmarek.

Nagrodę główną Grand Prix - Puchar Burmistrza Morynia zdobyła Amelia Kasperek (Centrum Kultury w Chojnie, instr. Bożena Rusak).

Nagrody książkowe oraz puchary wręczył burmistrz Morynia Józef Piątek, który przekazał również podziękowania i okolicznościowe albumy członkom jury.