Maja urodziła się 11.11.2013 r. Chorobą którą zdiagnozowano u Mai w 14 miesiącu był guz mózgu. 
Dziewczynka odżywia się przez PEG. Pierwsze objawy choroby pojawiły się mniej więcej w 8 miesiącu, gdy Maja spała i po długim czasie nie chciała się wybudzić.Ciężka i długa walka naszej Mai.

Maja trafiła do Szpitala gdzie stwierdzono odwodnienie i dostała kroplówkę nawadniającą i wyszła do domu z wynikami w normie. Po tygodniu śpiączka się powtórzyła. Maja miała takie epizody średnio co dwa tygodnie. Później doszły wymioty, które się nasilały. Według wyników nikt by nie pomyślał, że jej problemy zdrowotne biorą się od główki. Wszystko się wyjaśniło, gdy Maja w 13 miesiącu trafiła w ciężkim stanie z drgawkami do Szpitala Powiatowego. Tam „na oko” (ponieważ nie mają żadnego sprzętu) stwierdzono padaczkę. Dostaliśmy skierowanie do Szpitala w Szczecinie na Neurologię. Zrobiono tomografię głowy - no i zaczęło się ciężka i długa walka naszej Mai.


Schorowane ciałko ale wielka wola życia.

Kilkunastogodzinna operacja - po której miało być lepiej nie przyniosła poprawy. Maja zapadła w śpiączkę, dostała udar, który sparaliżował lewą stronę ciała. Półtorej tygodnia na OIOM. Potem dwumiesięczny pobyt na Neurochirurgii z komplikacjami - i znów OIOM. Tam stwierdzono, że dziecko nie daje rady. 1 kwietnia - dzień żegnania się z własnym dzieckiem. Stwierdzono że Maja odchodzi, serduszko nie wytrzymuje. Ale nasza silna, dzielna córeczka na przekór wszystkiemu dała radę. Pokazała wszystkim, że w tym małym schorowanym ciałku tkwi wielka wola życia.


Guz, który zrobił wielkie spustoszenie.

Po czasie stwierdzono, że lokalizacja guza zrobiła wielkie spustoszenie w główce Mai - zanik nerwów wzrokowych, uszkodzenie połowy hormonów, zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej i padaczkę. Po około 4 miesiącach kolejna operacja głowy - usunięcie wodniaka, który powstał w luce po guzie. W miedzy czasie została ulokowana zastawka w główce Mai. Po około 5 miesiącach pobytu w szpitalach wyszła do domu. Maja na dzień dzisiejszy nie siedzi, nie ma mowy o chodzeniu, nie je samodzielnie i nie bawi się. Ciężko pracuje ćwicząc z rehabilitantami i rodzicami. Dużym problemem jest także to, że nie wiadomo czy Maja w ogóle coś widzi. Dokładne badanie oczu ma być dopiero 07.03.2017 r.