W środę (20.02) oficjalnie rozpoczęła się współpraca pomiędzy WSPR Szczecin, a Stowarzyszeniem Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego.
Z przyjemnością informujemy, że w dniu dzisiejszym (20.02.2019 r.) Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego rozpoczęło współpracę z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego
w Szczecinie.

Warto podkreślić, że jest to już ostatnia służba z jaką Stowarzyszenie do dnia dzisiejszego nie miało podjętej współpracy. Ogromnie cieszy fakt, że nawiązanie wzajemnej współpracy przyczyni się do jeszcze bardziej rzetelnego przekazywania informacji mieszkańcom powiatu.

Ale nowa współpraca to nie tylko kontakt z rzecznikiem i otrzymywanie informacji odnośnie zdarzeń w powiecie. Dzięki wspólnym działaniom jeszcze lepiej będziemy mogli prowadzić zajęcia edukacyjne dla dzieci oraz dorosłych.

Odkąd powstało Stowarzyszenie jednym z celów było podjęcie współpracy ze wszystkim służbami odpowiedzialnymi za zdrowie, życie oraz mienie mieszkańców powiatu pyrzyckiego. W dniu dzisiejszym ten cel został zrealizowany. Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego we współpracy strategicznej ma takich partnerów jak Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie (filia Pyrzyce), Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach czy Straż Miejska w Pyrzycach.

Niemniej ważna jest dla nas współpraca z jednostkami OSP z terenu powiatu pyrzyckiego, którym bardzo dziękujemy za wspieranie naszych inicjatyw, wspólne manewry, których mamy przyjemność być obserwatorami. Oczywiście dziękujemy również Gminie Pyrzyce za wspólne działania podczas realizacji programu ,,Bezpieczna Gmina 2017 - 2020" oraz stowarzyszeniom i instytucjom.