Patrycja Wrzosek, Patrycja Biernacka oraz Kamil Nowakowski odebrali listy gratulacyjne za swój bohaterski czyn jakim było uratowanie życia drugiemu człowiekowi. Zdarzenie miało miejsce ponad 2 tyg. temu na jeziorze Kościelnym w Lipianach. 


Dwóch mężczyzn wypłynęło łódką na jezioro. Podczas zamiany przy czynności wiosłowania łódka, którą płynęli uległa wywróceniu. Doszło do nieszczęśliwego wypadku
w wyniku którego utonął jeden z mężczyzn, drugi dzięki bohaterskiej postawie młodych mieszkańców powiatu pyrzyckiego powrócił na brzeg.

- Nie da się przecenić tego, co zrobiliście - mówił burmistrz Lipian Krzysztof Boguszewski, podczas spotkania w Urzędzie Miejskim - Cieszę się, że mam zaszczyt podziękować Wam za godną, bohaterską i obywatelską postawę i za to, że jesteście przykładem dla wielu młodych ludzi - wyznał.

9 sierpnia br. Patrycja Biernacka, Patrycja Wrzosek oraz Kamil Nowakowski podczas pobytu na działce rekreacyjnej przy jeziorze Kościelnym uratowali życie tonącemu mężczyźnie. Nie zważając na nic, wskoczyli do wody i wydobyli mężczyznę na powierzchnię. To dzięki ich postawie i zachowaniu zimnej krwi mężczyzna nie utonął.

Młodzi bohaterowie minionej środy podczas spotkania w Urzędzie Miejski w Lipianach odebrali specjalne podziękowania z rąk burmistrza Krzysztofa Boguszewskiego. Gratulacje i podziękowania złożyli także Przewodniczący Rady Miejskiej Artur Lipski, Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach mł. insp. Jarosław Czaja, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej st. Bryg. Jacek Marchlewicz oraz Komendant Komisariatu Policji w Lipianach podkom. Monika Klemenska.  

Młodzi bohaterowie nie kryli wzruszenia.
- Jest nam niezmiernie miło z powodu ciepłych słów i gratulacji, które tutaj usłyszeliśmy - wyznała Patrycja Wrzosek. - Powiem tylko w imieniu nas wszystkich, że to nie żaden heroizm, ani żadna odwaga. To było niesienie pomocy osobom, które tej pomocy potrzebowały. To był nasz obowiązek – dodała.

O zdarzeniu na jeziorze Kościelnym w Lipianach pisaliśmy w artykułach:
Jest finał poszukiwań. Wkracza prokurator.
Dramat na wodzie. W Lipianach szukają mężczyzny.