Mężczyzna zasłabł za kierownicą traktora. Jako jedyny zareagował policjant choszczeńskiej jednostki policji, dzielnicowy sierż. Grzegorz Żabski . Mimo szybkiej reakcji i podjętej resuscytacji 82- latka nie udało się uratować.


Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz 11:15 na ul. Stargardzkiej w Choszcznie. Kierujący ciągnikiem rolniczym 82-letni mieszkaniec gminy Recz zasłabł za kierownicą, a następnie zjechał na pas zieleni. Żaden z kierujących omijających ciągnik nie zainteresował się stanem mężczyzny. Dopiero dzielnicowy sierż. Grzegorz Żabski jako jedyny zareagował, zatrzymał swój pojazd i podbiegł do mężczyzny.

Po szybkiej ocenie stanu kierującego policjant przy pomocy dwóch przechodniów wyciągnął mężczyznę z pojazdu, a następnie sprawdził jego funkcje życiowe. Funkcjonariusz ułożył 82-latka w pozycji bezpiecznej kontrolując cały czas jego stan.

Gdy okazało się, że przestały być wyczuwalne funkcje życiowe, policjant przystąpił do resuscytacji. Po chwili na miejscu dojechał Zespół Ratownictwa Medycznego, który przeprowadził dalszą reanimację mężczyzny. Niestety pomimo działań ratunkowych, mężczyzna zmarł.

Sytuacja mogła zakończyć się w innym sposób, gdyby pozostali uczestnicy ruchu drogowego w odpowiedni sposób zareagowali na zdarzenie.

Pamiętajmy! Jeśli widzimy zagrożenie życia, reagujmy, nie bądźmy obojętni. Jeden telefon może uratować czyjeś życie. Obawa przed udzieleniem pierwszej pomocy poszkodowanym rodzi się z niewiedzy, z przeświadczenia o braku umiejętności przeprowadzenia takiej czynności. Jednak strach nie może być ważniejszy od ludzkiego życia.