Prokurator Rejonowy w Gryfinie skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko 58-letniej mieszkance powiatu gryfińskiego podejrzanej o usiłowanie zabójstwa. 


Do zdarzenia doszło 13 października  2017 r. w miejscowości Stołeczna. Kobieta w czasie kłótni ze swoim partnerem chwyciła za nóż i zaatakowała. Mężczyzna z ranami klatki piersiowej trafił do szpitala, 58-latka natomiast do aresztu.

- W toku śledztwa ustalono, że podejrzana i pokrzywdzony pozostawali w konkubinacie. W październiku 2017 r. pomiędzy nimi wielokrotnie dochodziło do awantur, a  w  dniu 6 października 2017 r. w miejscu ich zamieszkania miała miejsce interwencja policji, podczas której podejrzana początkowo skarżyła się na zachowanie pokrzywdzonego, a następnie wycofała się ze swoich twierdzeń o nagannym zachowaniu partnera. Podczas interwencji oboje byli pod wpływem alkoholu. W dniu 13 października 2017 r. pomiędzy kobietą i mężczyzną ponownie doszło do awantury, w trakcie której oskarżona zadała pokrzywdzonemu nożem liczne rany w tym 3 rany kłute klatki piersiowej oraz rany w okolice łokcia prawego, lewej ręki i grzbietu nosa. Pokrzywdzony usiłując uciec przed kolejnymi ciosami schował się na balkonie, skąd telefonicznie powiadomił policję o zdarzeniu - informuje Małgorzata Wojciechowicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Podejrzana przyznała się do udziału w zdarzeniu, ale zaprzeczyła, że chciała zabić pokrzywdzonego.

- Biegli psychiatrzy orzekli, że w czasie czynu 58-latka była poczytalna, a obrażenia, których doznał pokrzywdzony spowodowały chorobę realnie zagrażającą jego życiu - dodaje Wojciechowicz.

Za usiłowanie zabójstwa kobiecie grozi kara pozbawienia wolności od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. Podejrzana nie była w przeszłości karana.