Ma 16 lat. Eryk uwielbiał grać w piłkę nożną w Zootechnik Kołbacz. Nadal jest kapitanem ochotniczej młodzieżowej straży pożarnej w OSP Kołbaczu, gdzie wszyscy czekają  na jego powrót.

U Eryka Tandeckiego w marcu tego roku zdiagnozowano nowotwór złośliwy Ewing Sarcoma kości udowej lewej. Po postawieniu diagnozy Eryk przeszedł 6 cykli bardzo silnej chemioterapii. Pierwszego października w Warszawie przeszedł ciężką i długą operację. Operacja polegała na wycięciu części kości udowej z szyjką i główką biodrową oraz wstawienie endoprotezy. Jest to tak zwana operacja oszczędzająca.

Niestety wiąże się to teraz z długą i ciężką rehabilitacją oraz z kosztami tej rehabilitacji oraz co 4-ro tygodniowymi kontrolami w Warszawie przez co najmniej rok. Jedna godzina rehabilitacji w domu to około 70 zł. Rehabilitacja dlatego w domu bo przez jakiś czas Eryk nie może stawać na tą nogę oraz normalnie siedzieć . Rehabilitacja przynajmniej raz dziennie przez godzinę oraz wykonywanie samoczynnie różnych ćwiczeń. Eryka czeka jeszcze chemioterapia pooperacyjna , a także we Wrocławiu pobranie komórek macierzystych, mega chemia wyczyszczająca wszystko oraz  wszczepienie tych komórek macierzystych. Pokażmy, że mamy WIELKIE serca i razem pomóżmy Erykowi.

Michał razem z swoją dziewczyną Olą chcieliby prosić Was o pomoc. Zbieramy pieniążki na bardzo kosztowną rehabilitację dla Eryka Tandeckiego, który przeszedł operację z powodu raka kości.