Rajd odbędzie się 18 czerwca jako szósta edycja Zachodniopomorskich Turystycznych Rajdów Samochodowych. Start i meta rajdu zlokalizowane będą obok stadionu i Orlika 2012 w Baniach przy ul. Sportowej.


Profesjonalnie i zawodowo

Impreza będzie zorganizowana według schematu rajdów profesjonalnych, które polegają m.in. na odnalezieniu wyznaczonych punktów i odbyciu przygotowanych prób sprawnościowych, a nie na wyścigach czy najszybszym przejechaniu trasy. Każda załoga przed startem otrzyma Książkę Drogową w której znajdują się m.in. itinerer czyli specjalna wkładka, na której za pomocą strzałek, odległości i punktów odniesienia rozrysowana jest trasa przejazdu z podanymi czasami poszczególnych odcinków, punktami kontroli czasu (PKC) i punktami kontroli przejazdu (PKP).
Po asfalcie na 4 kołach


Trasa przebiegać będzie po drogach publicznych, a czasy wyliczone są według przejazdów zgodnych z przepisami Kodeksu ruchu drogowego. - Muszą zgłosić się załogi,a więc kierowca z pilotem, ale mile widziane będą całe rodziny. Jednym z celów rajdu jest podniesienie bezpieczeństwa i pokazanie fajnych miejsc w regionie - mówi Leszek Gabryelski, organizator rajdu. Zapisy do rajdu od godz. 9, a start do rajdu o godz. 11).


W rzeczywistości i na symulatorze

Rajd odbędzie się równocześnie z Festynem na Ziemi Bańskiej, w trakcie którego wystawimy symulatory jazdy (możliwość jazdy w alkogoglach), oraz kilka samochodów wyścigowych. Odbędą się pokazy z ratownictwa drogowego i udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych. Na wszystkich uczestników rajdu będzie czekała kiełbaska z grilla. Rajd organizowany jest przy współpracy z Gminą Banie, a Wójt Gminy Banie – Pani Teresa Sadowska objęła Patronatem Honorowym tą edycję.