W piątek 29 czerwca br. Sąd Okręgowy w Szczecinie rozpatrzył zażalenie złożone przez obrońcę byłego już Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Gryfinie i pracownika Urzędu Miejskiego w Trzcińsku-Zdroju, Piotra B. Podejrzany, któremu prokuratura zarzuca przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za przekraczanie uprawnień, będzie mógł opuścić areszt po wpłacie poręczenia majątkowego.


- Sąd Okręgowy w Szczecinie po rozpoznaniu zażalenia na tymczasowe aresztowanie zmienił decyzję Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie tj. nie uchylił tymczasowego aresztowania ale zastrzegł, że ten środek zapobiegawczy ulegnie uchyleniu, w przypadku, jeżeli podejrzany dokona wpłaty poręczenia majątkowego w określonej przez sąd wysokości - informuje w rozmowie z naszym redaktorem Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Przypomnijmy, Piotr B. został zatrzymany na początku czerwca br. przez funkcjonariuszy Wydziału ds. Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Podejrzanemu stawianych jest trzynaście zarzutów dotyczących przekraczania uprawnień funkcjonariusza publicznego w celu uzyskania korzyści majątkowych, podrabiania dokumentacji oraz składania nierzetelnych oświadczeń majątkowych.

Jeśli dokonana zostanie wpłata poręczenia majątkowego zgodnie z postanowieniem Sądu Okręgowego w Szczecinie, zasądzona na kwotę 50 tys. złotych, podejrzany będzie mógł opuścić areszt.