Do dziesięciu lat pozbawienia wolności grozi Piotrowi B. Radny Rady Powiatu w Gryfinie oraz pracownik Urzędu Miejskiego w Trzcińsku-Zdroju usłyszał w prokuraturze zarzuty korupcyjne.


Mężczyzna został zatrzymany w swoim domu nad ranem we wtorek 5 czerwca i doprowadzony na przesłuchanie do prokuratury.

- Prokuratura Okręgowa w Szczecinie nadzoruje śledztwo, którego przedmiotem jest popełnienie przestępstw o charakterze korupcyjnym. W związku z tą sprawą w dniu wczorajszym zatrzymano osobę pełniącą funkcję publiczną - informuje w rozmowie z naszym redaktorem prokurator Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowa w Szczecinie. 

Piotr B. po przesłuchaniu w prokuraturze usłyszał trzynaście zarzutów o charakterze korupcyjnym.

- Mówimy tu o przekraczaniu uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu uzyskania korzyści majątkowych, ale również są to zarzuty dotyczą przestępstw przeciwko dokumentom - wyjaśnia rzecznik.

Obecnie w sprawie nadal gromadzony jest materiał dowodowy, a urzędnik w dalszym ciągu pozostaje do dyspozycji prokuratora. Nie wykluczonym jest, że po wykonaniu stosownych czynności, wobec podejrzanego o działalność korupcyjną, do sądu przez prokuratora złożony zostanie wniosek o zostanie środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Jak mówi prokurator Joanna Biranowska-Sochalska, w związku z postawionymi zarzutami zatrzymanemu może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.