Tysiąc złotych grzywny, to wyrok jaki wydała sędzia Izabela Kołodzińska-Jordan z Sądu Rejonowego w Gryfinie wobec radnego powiatowego Marka Brzezińskiego za atak, poprzez rozsmarowanie pizzy na twarzy przechodnia, podczas gryfińskiej manifestacji w obronie sądów.


W poniedziałek 14 maja w Sądzie Rejonowym w Gryfinie zapadł wyrok w sprawie toczącej się przeciwko gryfińskiemu radnemu powiatowemu.

W opinii sądu, Marek Brzeziński jest winny naruszenia nietykalności cielesnej Michała Słyża i znieważenia mężczyzny poprzez rozsmarowanie na jego twarzy pizzy podczas ubiegłorocznej, październikowej manifestacji przed budynkiem Sądu Rejonowego w Gryfinie.

Zgodnie z wyrokiem, radny powiatowy ma zapłacić poszkodowanemu karę stu stawek dziennych grzywny po dziesięć złotych każda. Wobec Brzezińskiego zasądzono również pokrycie kosztów sądowych.

Ogłoszony dziś wyrok jest nieprawomocny. Zarówno poszkodowany Michał Słyż, jaki i skazany Marek Brzeziński nie wykluczają odwołania od decyzji sądu pierwszej instancji.