Całkowite zamknięcie mostu ograniczy się tylko do kilku dni

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Cedyni, radny Rafał Tomasz Siwiela informował, że strona niemiecka podjęła decyzję zamknięcia na dwa tygodnie, dla ruchu pojazdów mechanicznych, mostu granicznego w Osinowie Dolnym. Po paru tygodniach intensywnych działań ze swojej strony, informuje nas dzisiaj z dumą, że strona niemiecka po przeanalizowaniu sytuacji i ponownych rozmowach z planistami, chce ograniczyć okres prac modernizacyjnych z sześciu tygodni na cztery, a zamknięcie mostu dla ruchu kołowego ograniczyć do maksymalnie jednego tygodnia.

-Nie było łatwo ale cieszę się, że strona niemiecka znalazła zrozumienie dla moich argumentów - cieszy się radny Siwiela.

To nie koniec dobrych wiadomości

-Ze wstępnych informacji mogę powiedzieć jeszcze, że jak tylko uda się firmie wykonującej prace położyć nową nawierzchnię na jednym pasie ruchu, zostanie on udostępniony do użytku tak szybko jak tylko asfalt osiągnie swoje właściwości użytkowe. Tak więc jest całkiem prawdopodobne, że całkowite zamknięcie mostu ograniczy się tylko do kilku dni. Zaznaczam, że ruch pieszy i rowerowy będzie możliwy w całym okresie prowadzenia prac modernizacyjnych na moście - takie zapewnienie uzyskałem od Regionalnego Oddział Operacyjnego Serwis Wschód we Frankfurcie nad Odrą. Poprosiłem również o wsparcie naszych przedstawicieli w Ambasadzie RP w Berlinie i spotykam się w dniu 28 marca z szefem wydziału ekonomicznego ambasady dr Jackiem Rosa- dodaje Rafał Tomasz Siwiela.

O moście pisaliśmy także tu: Zamkną most w Osinowie Dolnym