Piotr B. najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. O taki środek zapobiegawczy względem podejrzanego urzędnika publicznego wnioskował prokurator do Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie. Sąd przychylił się do wniosku.


W dniu 5 czerwca 2018 r. funkcjonariusze Wydziału ds. Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie na polecenie prokuratora dokonali zatrzymania podejrzanego i przeprowadzili przeszukanie w jego mieszkaniu.

Kierownik jednego z referatów Urzędu Miejskiego w Trzcińsku Zdroju i jednocześnie radny Rady Powiatu w Gryfinie po przesłuchaniu w prokuraturze usłyszał trzynaście zarzutów dotyczących przekraczania uprawnień funkcjonariusza publicznego w celu uzyskania korzyści majątkowych, podrabiania dokumentacji oraz składania nierzetelnych oświadczeń majątkowych.

Prokurator w środę 6 czerwca br. wystąpił do Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie z wnioskiem o zastosowanie względem podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Sąd podzielił argumentację i przychylił się do wniosku prokuratora.

Piotrowi B. grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.