Szok. Starosta zapowiada, że zacznie zbierać podpisy, by rozwiązać powiat. Czy to ma szanse powodzenia? Zapowiadają się ciekawe tygodnie, które mogą w naszym regionie doprowadzić do dyskusji nad istotą funkcjonowania samorządu.


W powiecie myśliborskim trwa prawdziwa wojna pomiędzy samorządowcami. Podczas ostatniej sesji rady powiatu doszło do niebywałej wręcz dyskusji pomiędzy radnymi a starostą w kontekście utworzenia Centrum Usług Wspólnych. W ferworze dyskusji przewodnicząca zarządu złożyła ważną deklarację:

- Zbieram podpisy nad rozwiązanemu powiatu – zapowiedziała starosta powiatu myśliborskiego, Danuta Patkowska. – Jeżeli to ma tak funkcjonować, w takiej radzie, z taka grupą radnych, z którą się nie da pracować, to jedynym rozwiązaniem jest rozwiązanie tego powiatu. Żebyście państwo mogli normalnie funkcjonować, a my normalnie pracować – zapowiada.

Uważa, że kabaret w powiecie myśliborskim musi się skończyć.

- Większość, gdybyśmy tu mieli okna otwarte, to wylecieliby radni jako gołębice z powodu głupoty, jaką się popisują – komentowała Danuta Patkowska.