To najlepszy dzielnicowy w województwie. Radosław Ciborowski zwyciężył wczoraj w turnieju wojewódzkim. To policjant z naszego regionu. „Jesteśmy z niego dumni” – mówią koledzy z pracy.


Radosław Ciborowski to dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie. Wcześniej wygrał eliminacje do konkursu Dzielnicowy Roku 2017 na poziomie powiatu, wczoraj tryumfował w turnieju wojewódzkim.

- Nasi dzielnicowi od czterech lat plasują się w czołówce turniejów – mówi oficer prasowy choszczeńskiej komendy, Jakub Pialik.

Rzecznik prasowy komendy w ubiegłym roku także startował w konkursie wojewódzkim, był drugi. Wygrał jego kolega z choszczeńskiego garnizonu, Kamil Dźwilewski. Drużynowo KPP Choszczno tryumfowało.

Tę passę udało się podtrzymać, najlepszym dzielnicowym w zachodniopomorskim okazał się w tym roku kolejny choszcznianin, Radosław Ciborowski. Koledzy z pracy mówią bez ogródek: jesteśmy z niego dumni.

Zwycięzca odpowiedzialny jest za sołectwa na terenie gminy Choszczno. W rewir najlepszego wojewódzkiego dzielnicowego wchodzą miejscowości: Baczyń, Bonin, Brzostno, Chełpa, Stawin, Czernice, Gleźno, Golcza, Gostyczyn, Kołki, Koplin, Korytowo, Krzowiec, Łaszewo, Nowe Żeńsko, Oraczewice, Pakość, Piasecznik, Płoki, Radaczewo, Radlice, Raduń, Roztocze, Rudniki, Rzeczki, Rzecko, Sławęcin, Smoleń, Stary Klukom, Stawin, Stradzewo, Sulechówek, Sulino, Suliszewo, Sułowo, Wardyń, Witoszyn, Wysokie, Zamęcin, Zwierzyń.