Do Sądu Rejonowego w Stargardzie został skierowany akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi S. W mieszkaniu dilera znaleziono ponad sto gramów narkotyków. Za przestępstwo jakiego się dopuścił grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


- Prokuratura Rejonowa w Pyrzycach skierowała do Sądu Rejonowego w Stargardzie akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi S., podejrzanemu o popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 16 maja 2017 r. na terenie jednej z miejscowości w gminie Pyrzyce działając wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii posiadał znaczną ilość substancji psychotropowych w postaci amfetaminy o łącznej wadze 76,647 grama oraz znaczną ilość środków odurzających w postaci marihuany o łącznej wadze 31,041 grama, to jest o przestępstwo z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii - informuje Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Pyrzyccy policjanci wydziału kryminalnego, w wyniku dokonanego u Krzysztofa S. przeszukania mieszkania, ujawnili znaczne ilości marihuany i amfetaminy, a także przedmioty służące do porcjowania narkotyków.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie. Środek ten był stosowany również w dniu skierowania aktu oskarżenia.

Jak dodaje Joanna Biranowska-Sochalska, podejrzany był w przeszłości wielokrotnie karany sądownie za różne przestępstwa. 

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

O sprawie pisaliśmy w artykule:
Wpadł diler. Komu sprzedawał towar? Policja wyjaśnia.