W ramach tegorocznej zbiórki krwi pod nazwą 100 litrów krwi na 100 - lecie Policji pracownicy służby cywilnej z pyrzyckiej komendy przyłączyli się do akcji i honorowo oddali krew dla potrzebujących.

Polska Policja w tym roku obchodzi jubileusz 100 - lecia powstania formacji i z tej okazji pyrzyccy policjanci i pracownicy kolejny już raz przyłączyli się do akcji. W miniony wtorek (07.05) na Rynku Głównym w Barlinku stacjonował krwiobusRegionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie gdzie pyrzyccy pracownicy służby cywilnej oraz Pierwszy Zastępca Komendanta oddali krew. Pyrzyckiej jednostce przybywa kolejnych honorowych honorowych dawców krwi którzy regularnie włączają się w krwiodawcze akcje.

Pomimo ogromnego postępu medycyny i biotechnologii z nią związanych tak naprawdę nic nie jest w stanie zastąpić krążącej w naszych żyłach krwi. Zapotrzebowanie na ten bezcenny dar życia z roku na rok rośnie szczególnie w okresie letnim. Oddanie krwi nic nie kosztuje, a niejednokrotnie może uratować zdrowie lub życie drugiego człowieka. Policjanci i pracownicy Policji pamiętając, że krew często jest jedynym środkiem ratującym zdrowie i życie dzielą się tym bezcennym darem.