W ramach zbiórki krwi organizowanej przez stargardzkich kolegów policjanci i pracownicy służby cywilnej z pyrzyckiej komendy przyłączyli się do akcji „100 litrów krwi na 100 - lecie Policji” i honorowo oddali krew dla potrzebujących.

W tym roku Polska Policja obchodzi jubileusz 100 - lecia powstania formacji i z tejże okazji zorganizowana została akcja honorowego krwiodawstwa pn. „100 litrów krwi na 100 - lecie Policji”. Dzisiaj (06.03) pyrzyccy policjanci przyłączyli się do akcji i oddali krew w Stargardzie, gdzie na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji stacjonował krwiobusRegionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Wielu policjantów pyrzyckiej jednostki jest honorowymi dawcami krwi i regularnie włączają się w krwiodawcze akcje.

Oddanie krwi nic nie kosztuje, a może uratować zdrowie lub życie drugiego człowieka. Zapotrzebowanie na ten bezcenny lek z roku na rok rośnie. Mundurowi pamiętając, że często jest jedynym środkiem ratującym zdrowie i życie dzielili się tym bezcennym darem.

Policjanci zachęcają do udziału w zbiórce krwi także innych, a uśmiechając się mówią, że nasza jest lepsza bo niebieska. Akcja w Stargardzie cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, sami mundurowi z Pyrzyc wsparli zbiórkę blisko 3 litrami krwi.