Najcenniejszym darem życia - własną krwią, podzielili się z potrzebującymi pyrzyccy policjanci i pracownicy służby cywilnej.

W minioną środę pyrzyccy policjanci oraz pracownicy służby cywilnej przyłączyli się po raz kolejny do akcji pn. „100 litrów krwi na 100 - lecie Policji” organizowanej przez stargardzką niebieską brać. W Stargardzie na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji stacjonował krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. W zbiórce, wzięli udział policjanci, żołnierze oraz chętni w niesieniu pomocy innym. Systematycznie policjanci pyrzyckiej jednostki będący honorowymi dawcami krwi włączają się w krwiodawcze akcje. Zachęcają również swoich kolegów do włączania się

Każdego dnia w całej Polsce potrzebne są setki litrów krwi. Żeby podreperować czyjeś zdrowie, a bardzo często – by uratować życie. Krew to lek, którego nie sposób wyprodukować w laboratorium. To, czy będzie go pod dostatkiem zależy od nas samych. Oddanie krwi nic nie kosztuje, a może uratować zdrowie lub życie drugiego człowieka. Szczególnie w okresie letnim zapotrzebowanie na ten bezcenny lek rośnie.

Podobnie jak ostatnim razem akcja w Stargardzie cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Chętnych do oddania krwi było ponad 50 osób z czego 47 zakwalifikowało się do donacji krwi. Podczas stargardzkiej zbiórki rezerwy banku krwi zwiększyły się o ponad 21 litrów.