30 września motocrossowcy ścigali się w Nowogardzie podczas przedostatniej rundy Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie. Zawodnicy z Chojny przyjechali z pięcioma pucharami, cztery zdobyte indywidualnie i jeden za drugie miejsce klasyfikacji klubowej.

Chojnę reprezentowało 19 zawodników. Najlepszy wynik osiągnęli najmłodsi zawodnicy w klasie MX 85 na podium stanęli Kacper Chrostowski  1 miejsce i Jakub Szmański 3 miejsce, takie same miejsca zajmują w klasyfikacji generalnej za cały sezon. 

W klasie MX 2C bezkonkurencyjny jak zawsze był Lubomir Sobol 1 miejsce w zawodach i w generalce, w tej klasie startowali również Grzegorz Ratajczak 24 miejsce, Kamil  Zubrzycki 25 miejsce i Łukasz Sikorski  27 miejsce.

W klasie MX 1C Chris Seiffert 3 miejsce, Paweł Adamczyk 9 miejsce,  Artur Lemieszek 16 miejsce i Krzysztof Lichota 18 miejsce. W klasie MX Junior Paweł Zarzecki  zajął 6 miejsce, Jakub Wysoczański 17 miejsce, Jakub Łotowski po poważnej kontuzji w czasie treningu trafił do szpitala.

W klasie MX Open wystartowali Wiesław i Jacek Rataj zajmując 11 i 12 miejsce.

W klasie Masters najszybszy był Toni Roth 11 miejsce,  Andre Seiffert 16 i Janusz Puhlmann 17 miejsce.

W klasie MX Quad nasz klub reprezentował Jacek Woźniak kończąc zawody na 11 miejscu.

W klasyfikacji klubowej KM Chojna zajmuje 4 miejsce, udało nam się zmniejszyć dystans do Nekli zajmującej 3 miejsce z 295 do 60 pkt. Już 7 października okaże się czy uda się odzyskać miejsce na podium czy nie. Naszym zawodnikom do końca sezonu pozostał jeszcze start w najbliższą niedzielę w ostatniej rundzie Mistrzostw Strefy oraz w organizowanym już po raz drugi przez nasz klub finale Mistrzostw Pomorza Zachodniego w Motocrossie 14 października.