W niedzielę 10 czerwca na Odrze w miejscowości Ognica koło PZW Odra Chojna zorganizowało zawody spławikowe o puchar Prezesa Koła nr 84. W rywalizacji udział wzięli m.in. zawodnicy ze Szczecina, Goleniowa i Gorzowa Wlkp.


Rywalizacja przez 4 godziny toczyła się w palącym słońcu, a poziom sportowy prezentowany przez zawodników gwarantował emocje do samego końca zawodów. Na przestrzeni czterogodzinnej rywalizacji najlepiej poradził sobie Marek Wysokiński, który uzyskał wynik 18000 g ryb i to w jego ręce powędrował puchar Prezesa Koła nr 84 PZW Odra Chojna. Drugie miejsce zajął Paweł Bucyk z wynikiem 17000 g. Trzecia lokata natomiast przypadła Marcinowi Kwiatkowskiemu, który uzyskał wynik 14,500 g.

Największą rybę na minutę przed końcem zawodów złowił Paweł Bucyk, którego leszcz ważył 3.240 g. Drugie miejsce w rywalizacji zajął Ryszard Ornat ze złowionym leszcz o wadze 3.160 g. Trzecie miejsce przypadło zaś Grzegorzowi Działkowskiemu, którego łupem padła ryba o wadze 2.710 g. 

Na zakończenie zawodnicy w wyśmienitych nastrojach dokonali podsumowania zawodów racząc się przepysznym obiadem przygotowanym i dostarczonym przez KAFFE & BAR Krajnik Dolny.