Dokładnie 30 września 2015 r o godz. 3:05 do budynku stacji paliw „Apexim” w Osinowie Dolnym drzwiami głównym weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn.

Sterroryzowali dwóch pracowników

Sprawcy przedmiotem przypominającym broń sterroryzowali dwóch pracowników stacji, opaskami uciskowymi skrępowali ręce. Po przeszukaniu pomieszczeń stacji paliw skradli pieniądze w kwocie około 30 tys. euro i oddalili się do pobliskiego lasu. Podjęte wówczas bezpośrednio po dokonanym napadzie czynności nie doprowadziły do ustalenia i zatrzymania sprawców rozboju.


Sprawcy napadu zatrzymani

Po prawie 8 miesiącach od zdarzenia chojeńscy kryminalni przy współpracy z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie ustalili, a w poniedziałek zatrzymali dwóch sprawców napadu rabunkowego. 25 letni Iwo S., mieszkaniec gminy Moryń oraz 25 letni Jacek S., mieszkaniec gminy Cedynia zostali zatrzymani w swoich miejscach zamieszkania.


Część pieniędzy wydali


W wyniku przeszukań policjanci zabezpieczyli cześć skradzionych w czasie napadu pieniędzy w postaci euro. Za skradzione pieniądze sprawcy kupili m.in. samochód, komputer, sprzęt AGD. Część pieniędzy wydali na bieżące wydatki. Przedmioty te zostały zabezpieczone przez policję.


Zatrzymani mężczyźni przyznali się do dokonania napadu rabunkowego i i opisali przebieg zdarzenia. W trakcie napadu posłużyli się atrapą pistoletu, który po napadzie utopili w jednym z jezior na terenie gminy Mieszkowice.

Dzisiaj na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Gryfinie oraz Prokuratury Rejonowej w Gryfinie Sąd Rejonowy w Gryfinie wobec obu zatrzymanych zastosował areszt na dwa miesiące.

Za dokonanie napadu rabunkowego z użyciem broni podejrzanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.