Nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności grozić może Maciejowi A., który 5 czerwca na ulicy Jagiellońskiej w Chojnie zaatakował przechodnia zadając mu ciosy nożem w brzuch i czoło.


Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Gryfinie.

Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, prokurator Joanna Biranowska-Sochalska, z dotychczasowych ustaleń wynika, że w dniu 5 czerwca 2018 r. na terenie Chojny podejrzany Maciej A. posługując się nożem zaatakował znanego jemu mężczyznę, domagając się od niego zwrotu długu w kwocie 50 zł. Następnie zadał pokrzywdzonemu ciosy w brzuch oraz w czoło, powodując u niego rany kłute brzucha oraz ranę ciętą łuku brwiowego, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia.

Z ustaleń śledczych wynika również, że sprawca już wcześniej domagał się od pokrzywdzonego zwrotu długu grożąc mu pozbawieniem życia, jeśli ten nie odda pieniędzy.

- Prokurator w oparciu o zgromadzone dowody ogłosił podejrzanemu zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa pokrzywdzonego mężczyzny oraz zmuszania go do zwrotu wierzytelności. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów - informuje Biranowska-Sochalska.

Maciejowi A. grozi kara od 8 do 25 lat pozbawienia wolności, bądź dożywotniego pozbawienia wolności.