Niewątpliwie to będzie jedna z długo wyczekiwanych przez mieszkańców Trzcińska-Zdroju inwestycji. Do końca 2019 r. na terenie miasteczka ma stanąć nowy, na miarę XXI wieku budynek posterunku policji. Dogodne miejsce pod inwestycję już zostało wybrane.


Likwidacja posterunku policji w Trzcińsku-Zdroju w 2013 r. od samego początku wywoływała wśród społeczności lokalnej ogromne emocje. Nie wykluczone, że bolączki mieszkańców gminy związane z mniejszym poczuciem bezpieczeństwa oraz łamaniem przepisów prawa niebawem w dużej mierze zostaną zażegnane.

- Na początku 2017 roku po wymianie znacznej ilości korespondencji między gminą Trzcińsko-Zdrój, a Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendą Główną Policji zapadło porozumienie związane z przywróceniem posterunku policji w Trzcińsku-Zdroju - przypomina Emilian Osetek, zastępca burmistrza gminy Trzcińsko-Zdrój. - Natomiast na początku kwietnia br. przez burmistrza Trzcińska-Zdroju została wydana decyzja o ustaleniu lokalizacji celu publicznego jakim jest budowa budynku posterunku policji wraz z garażami w miejscowości Trzcińsku-Zdroju - dodaje zastępca burmistrza.

Budynek parterowy o powierzchni 140 m² ma stanąć przy ul. Ceglanej. W ramach inwestycji powstać mają również cztery miejsca postojowe dla interesantów, w tym jedno miejsce dla niepełnosprawnych.

Według pierwszych ustaleń posterunek miał stanąć przy ul. Cmentarne, na przeciwko hali widowiskowo-spotowej w Trzcińsku-Zdroju, jednak okazało się, że wyznaczona działka jest trochę za mała na potrzeby inwestycji.

- Procedura budowy posterunku policji w Trzcińsku-Zdroju już się rozpoczęła, a prace mają się zakończyć w 2019 roku. Według posiadanych przeze mnie informacji na posterunku pracować ma 5 policjantów, a decyzje kadrowe z tym związane oczywiście leżą po stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie - informuje Emilan Osetek.

Zastępca burmistrza podkreśla, że władze samorządowe wsłuchują się w głosy mieszkańców i ostatecznie zawsze będą dążyć do poprawy bezpieczeństwa na terenie gminy.

Według Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, mieszkańcy Trzcińska-Zdroju zgłaszają dwie problematyczne sytuacje na terenie miasteczka. Pierwsza to częste przekraczanie prędkości na ul. Cmentarnej, druga zaś, to notoryczne spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych. Czynność ta najczęściej ma miejsce w samym centrum miasta tj. przy ul. Kościuszki i ul. Rynek.

Czy wraz z powstaniem nowego posterunku policji bezpieczeństwo mieszkańców gminy Trzcińsko-Zdrój się polepszy? Na to pytanie odpowiedź uzyskamy już niebawem.