Wiergowska Wiktoria, Florczak Vanessa i Gibowski Daniel to karatecy, którzy reprezentowali moryński Klub Karate Kyokushin podczas XX Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin w Sieradzu. W zawodach wzięło udział około 200 zawodników reprezentujących blisko 40 ośrodków z Rosji, Czech, Niemiec i Polski.


Oficjalnego otwarcia turnieju, który odbył się 9 września br. dokonali Minister RP i Poseł na Sejm Grzegorz Schreiber, Prezydent Sieradza Paweł Osiewała oraz Wiceprezes PZK Andrzej Drewniak. Zawodnicy walczyli w przepisach KWF i WKF.

Karate Kyokushin z Morynia reprezentowali: Wiergowska Wiktoria, Florczak Vanessa i Gibowski Daniel. Zawodnikami opiekował się sensei Piotr Kos. Wszyscy nasi reprezentanci zaprezentowali się wspaniale zdobywając trzy srebrne medale w swoich kategoriach.

Wyniki naszych zawodników:

- Wiktoria Wiergowska – II miejsce w kategorii juniorek młodszych 14 – 15 lat,
- Gibowski Daniel – II miejsce w kategorii juniorów młodszych 14 – 15 lat,
- Florczak Vanessa – II miejsce w kategorii młodziczek 12 – 13 lat,

- Udział w tych zawodach był sprawdzianem naszych przygotowań do udziału w 31 Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin, które odbędą się w Świnoujściu w dniach 13 – 14 października - mówi Piotr Kos, sensei w Klubie Karate Kyokushin w Moryniu.

Osiągnięte wyniki karateków są efektem dwumiesięcznych treningów w lipcu i sierpniu. Przed zawodnikami trudny okres bezpośredniego przygotowania startowego przed ME.

Udział w zawodach sfinansowany został z dotacji z gminy Moryń oraz środków własnych klubu.