30 maja 2019 r. dzieci z Przedszkola Specjalnego i Szkoły Specjalnej Towarzystwa Salezjańskiego w Dębnie świętowały Dzień Dziecka. Był to dzień wyjątkowy, który zapisał się szczególnie na kartach historii naszej placówki, ponieważ odbyło się uroczyste otwarcie placu zabaw.

Ksiądz Henryk Łącki – Proboszcz Parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Dębnie dokonał poświęcenia placu, a nasz uczeń Dominik Wróbel, z niewielką pomocą Księdza Dyrektora Sebastiana Połońskiego, symbolicznie przeciął wstęgę.

Oficjalne przecięcie wstęgi

Wśród zaproszonych gości były również dzieci z przedszkola działającego przy parafii.

Słoneczna pogoda oraz wyśmienita zabawa towarzyszyły wszystkim uczestnikom uroczystości, wywołując uśmiech u każdego dziecka. Kadra pedagogiczna przygotowała gry edukacyjne, a panie opiekunki zadbały o zdrowy poczęstunek dla najmłodszych. Dzieci bawiły się na placu zabaw oraz harcowały na dmuchanych zamkach i zjeżdżalniach. Rozrywce towarzyszyły dźwięki skocznej muzyki ku uciesze naszych podopiecznych.

Plac zabaw zlokalizowany jest za budynkiem szkoły i otoczony zielonym drzewostanem. Wykończenie nawierzchni terenu zawdzięczamy fundatorom z Holonadii, którzy przyczynili się do realizacji projektu. Miejsce jest bezpieczne i przystosowane do potrzeb edukacyjnych oraz wymagań zdrowotnych dzieci z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową.

Plac zabaw