"Przez dziurkę od klucza", to wystawa Urszuli Kwietniewskiej-Łacny, którą do soboty 7 października br. obejrzeć można w Izbie Pamięci w Trzcińsku-Zdroju. Swoimi pracami zaprezentowanymi podczas wystawy pn. "Wakacyjne inspiracje" pochwalili się także uczestnicy warsztatów sztuki użytkowej.


23 września 2017 r. w Izbie Pamięci w Trzcińsku-Zdroju zostały uroczyście otwarte wystawy. Pierwsza z nich to wystawa Urszuli Kwietniewskiej-Łacny zatytułowana „Przez dziurkę od klucza”.

Miniaturowe domki przygotowane przez autorkę przedstawiają wystrój wnętrz np.: pokój stołowy i kuchnię mieszkania rodziców Urszuli, Julianny i Jana Kwietniewskich. Mieszkanie znajdowało się w jednopiętrowej kamienicy przy nieistniejącej już ul. Juliana Marchlewskiego.

- Na podstawie starych fotografii oraz tego, co pozostało w mojej pamięci starałam się oddać wygląd tych pomieszczeń oraz wyposażenia ich wnętrza w latach pięćdziesiątych ubiegłego stulecia - mówi Urszula Kwietniewska-Łacny. - Praca była o tyle skomplikowana, że wszystko wykonane jest w dziesięciokrotnym pomniejszeniu – dodaje autorka wystawy.

Druga wystawa zatytułowana „Wakacyjne inspiracje” przedstawia prace wykonane przez uczestników warsztatów sztuki użytkowej. W trakcie kilkunastu spotkań dzieci, młodzież i dorośli własnoręcznie zdobili metodą decoupage i witrochromii przedmioty, by nadać im nowe życie. Powstały również rzeźby aniołów i kobiet wykonane techniką utwardzania tekstylnego z zastosowaniem preparatu powertex.
 
Obie wystawy można oglądać w Izbie Pamięci w Trzcińsku-Zdroju do 7 października 2017 r. od wtorku do piątku w godzinach 12-19, a w soboty w od 10 do 15.