Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 38 – latek, który został zatrzymany do kontroli drogowej. Nieodpowiedzialny kierujący jechał samochodem wraz ze swoim 6 -letnim dzieckiem.

Jak widać zmienia się świadomość społeczna i niewątpliwie coraz częściej Policja spotyka się z brakiem akceptacji dla niepożądanych zachowań ze strony społeczeństwa. Każdy rozsądny  i świadomy obywatel nie powinien być obojętny kiedy widzi pijanego za kierownicą.

I takie zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, kiedy dyżurny pyrzyckiej jednostki, telefonicznie został poinformowany przez anonimową osobę, że w kierunku Pyrzyc będzie jechał samochód marki Seat, którego kierujący jest najprawdopodobniej nietrzeźwy. Mężczyzna miał wracać z dzieckiem z pobytu nad jeziorem.

Policjanci niezwłocznie udali się we wskazanym kierunku i na gorącym uczynku zatrzymali  38 – latka. Jak się okazało podczas badania stanu trzeźwości mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

W tym stanie mężczyzna przewoził na tylnym siedzeniu swoje dziecko. Kierujący w trakcie kontroli nie posiadał przy sobie prawa jazdy i jak się okazało nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania.
Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i odpowiedział przed sądem w trybie przyspieszony.

Sąd po rozpoznaniu sprawy skazał 38 – latka na 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności, 5 letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz zapłacenia świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 5 tys. złotych.