XVIII Bieg Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko już w najbliższą sobotę. Kierowcy planujący tego dnia przejazd przez miejscowość będą musieli się liczyć z utrudnieniami.

Do udziału w XVIII Biegu Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko zgłosiło się już blisko 300 osób. Bieg odbędzie się w sobotę 22 lipca 2017 r. o godz. 10.00.

15 kilometrowa trasa biegu wytyczona jest zabytkowymi ulicami Morynia, ścieżką dookoła Jeziora Morzycko oraz przez malowniczo położone miejscowości Gądno i Przyjezierze. Nowością tegorocznych zawodów będzie bieg na dystansie 4 km, przeznaczony dla biegaczy początkujących oraz wszystkich chętnych.

Jak informują Organizatorzy, kierowcy oraz mieszkańcy Morynia będą musieli się liczyć z chwilowymi utrudnieniami w ruchu. W godzinach od 10.00 do 10.30 zamknięte zostaną ulice: Rynkowa, Chopina, Ogrodowa, Szeroka, Szkolna, Żeromskiego, Kościuszki. Poza tym wystąpią utrudnienia w ruchu na ulicach: Dworcowej, Odrzańskiej, Wiśniowej, Sadowej, Lipowej, Jeziornej oraz w miejscowościach Gądno i Przyjezierze.

- Za wszelkie utrudnienia w ruchu drogowym serdecznie przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. Liczymy jednocześnie na Państwa ogromny doping i kibicowanie biegaczom biorącym udział w zawodach - zaznaczają Organizatorzy.

XVIII Bieg Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko to wydarzenie towarzyszące Jarmarkowi Moryńskiemu, na który serdecznie zapraszamy.

PROGRAM JARMARKU MORYŃSKIEGO 2017