Bezpieczna droga do szkoły - pod taką nazwą myśliborscy policjanci prowadzą działania w nowym roku szkolnym. W rejonach szkół mundurowi czuwają nad bezpieczeństwem najmłodszych i ich rodziców, udających się do szkół.

Wzorem lat ubiegłych w rejonach szkół i przedszkoli pojawiają się patrole policyjne, które mają za zadanie dbać o bezpieczeństwo najmłodszych podczas stawiania pierwszych kroków do szkoły. Funkcjonariusze pionów prewencji, ruchu drogowego intensyfikują służbę w rejonach myśliborskich szkół i przedszkoli, w celu poprawy bezpieczeństwa i eliminacji negatywnych zdarzeń mogących mieć miejsce w trakcie drogi do szkoły.
Jednym z ważniejszych elementów działań pn. „Bezpieczna droga do szkoły” jest informowanie dzieci i młodzieży o zagrożeniach związanych z poruszaniem się po drogach i udział policjantów w prelekcjach na ten temat.
Funkcjonariusze spotykają się z najmłodszymi i informują ich o elementarnych zasadach bezpieczeństwa na drodze. Jedno z takich spotkań odbyło się w Przedszkolu im. ,,Żwirka i Muchomorka" w Myśliborzu.  Przedszkolaki mogły dowiedzieć się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak zachowywać się w trakcie kontaktu z obcą osobą, czy jakie zasady obowiązują w szkole. Te i wiele innych przydatnych informacji oraz materiałów promocyjnych bezpieczeństwo przekazali dzielnicowi oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu.