Najbliższy weekend zapowiada się wyjątkowo ciekawie. W regonie odbędzie się kilka imprez, w których warto uczestniczyć. To przede wszystkim dożynki, jedne skromniejsze, inne mocno koncertowe, jak np. impreza w Widuchowej. Nie zabraknie też piłkarskich emocji, o ligowe punkty będą grały nasze drużyny.


W sobotę, 27 sierpnia o godzinie 10:00 odbędą się w Cedyni Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Rywalizacja będzie się toczyła na boisku sportowym.
Z kolei w Chwarszczanach odbędą się kolejne Targi Inicjatyw Lokalnych i Awangardowych. Nie zabraknie tu również prelekcji o tematyce historycznej, jak również rzemieślników i turnieju rycerskiego. Goście obejrzą też inscenizację pod nazwą „Oblężenie Chwarszczan 1433” (odbędzie się ona na polanie przy strumieniu). Start imprezy o godzinie 10:00.
Tego samego dnia, w sobotę, o godzinie 14:00 w Kartnie będzie można wziąć udział w Świecie Plonów. Podobna impreza godzinę później rozpocznie się w Babinku, tu również głównym tematem będą dożynki.
Największa impreza plenerowa będzie miała miejsce w Krzywinie, tam przy okazji gminnych dożynek będzie sporo muzyki, głównym punktem programu jest koncert znanego discopolowca, Endrju. Jak mówi wójt gminy, Anna Kusy-Kłos, oferta święta plonów jest bardzo szeroka. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych, na dobrą zabawę mogą liczyć również przyjezdni.
Dla tych, którzy wolą aktywnie wypoczywać, ofertę przygotowało Gądno, tam w sobotę startuje o godzinie 15:00 Rajd Rowerowy pod nazwą "Rowerem na szlaku Pana Samochodzika". Trasa rajdu to odcinek o długości 15 km, prowadzić będzie przez miejscowości Gądno-Moryń-Przyjezierze-Mirowo-Dolsko.
Z kolei w na lotnisku w Chojnie odbędzie się jedna z największych, undergroundowych imprez z muzyką elektroniczną w regionie. Tu staną trzy sceny, na nich wystąpi ponad trzydziestu dj’ów, którzy zaprezentują autorskie sety. „Kontrola Lotu” organizowana przez Stowarzyszenie Elektronicznych rozpoczyna się o godzinie 20:00.

Kalendarz wydarzeń ono24.info


Grają nasi piłkarze

Kibice piłkarscy nie będą mogli narzekać na nudę, o ligowe punkty będą walczyły zespoły od Gryfina po Cedynię. W rozgrywkach klasy okręgowej Błękit Pniewo zagra z Intermarche-Rega Trzebiatów (sobota, godzina 16:00), godzinę później rozpocznie się wyjazdowe spotkanie Odry Chojna z Iskrą Golczewo.
Z kolei Morzycko Moryń swój mecz rozegra w niedzielę w Ińsku z miejscową Iną, początek tego meczu o godzinie 17:00. Te mecze odbędą się w ramach rywalizacji w wojewódzkiej okręgówce.
W lidze regionalnej natomiast Mieszko Mieszkowice zagra z Sępem Brzesko (sobota, godzina 17:00), Ogniwo Babinek spotka się na wyjeździe z Białymi Sądów (niedziela, 16:00), a Orzeł Trzcińsko-Zdrój, również na wyjeździe, będzie walczył o punkty z Koralem Mostkowo (niedziela, 17:00).
W A klasie (grupa 4) również będzie ciekawie. To pierwsza kolejka nowego sezonu rozgrywkowego, da odpowiedź, jak drużyny przygotowały się do owego sezonu. I tak w sobotę zagrają: Iskra Banie z Energetykiem II Gryfino (godzina 14:00), Pro-Team Żarczyn z Witniczanką Witnica (15:00) oraz Rurzyca Nawodna z Chrobrym Lisie Pole (17:00). W niedzielę o pierwsze punkty w sezonie powalczą: Łabędź Widuchowa - Grot Gardno (14:00), Unia Swochowo z Czarnymi Czarnówko (15:00), Korona Klępicz z LUKS Krzywin (16:00) oraz Czcibor Cedynia ze Zjednoczonymi Kurzycko (16:00).