Wielkimi krokami zbliża się do nas XI Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni Pyromagic 2018. Przed nami dwa dni pełne wystrzałowej zabawy połączonej z dobrym muzycznym brzmieniem, sportowymi zmaganiami oraz wodnymi pokazami.


Już tylko 2 dni dzieli nas od najbardziej wystrzałowej imprezy w roku jaką jest XI Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni Pyromagic 2018. Prócz pokazów fajerwerków – gwoździa imprezy, nie zabraknie akrobacji na wodzie, zmagań strażaków z całego świata, kolorowego święta Holi, regat samotników i załóg dwuosobowych i oczywiście świetnych wieczornych koncertów na głównej scenie.

- Pyromagic już na stałe wpisało się w mapę dużych atrakcji dla mieszkańców i turystów odwiedzających nasze miasto - mówi Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta Szczecina. - Jak pamiętamy, Pyromagic zaczynało się bardzo skromnie, od imprezy polegającej na pokazie sztucznych ogni. Dzisiaj mówimy już zupełnie o czymś innym, o dużym przedsięwzięciu, które jest przede wszystkim połączeniem różnych atrakcji.

To, na co wszyscy czekają, rozpocznie się dopiero po zmierzchu – zarówno w piątek, jak i w sobotę. W niebo wystrzelone zostanie kilka ton masy pirotechnicznej. Niesamowite widowisko zapewnią przybyłym na wydarzenie firmy z Anglii, Rumunii i Filipin. Choreografie będą tworzone do takich utworów m.in. jak: Wolfgang Amadeusz Mozart - Marsz Turecki, Avicii – Levels, David Guetta – Hey Mama, AC/DC – Thunderstruck.

- W tym roku, podobnie jak w poprzednim, impreza rozciągnie się na dwa brzegi Odry. Pyromagic to nie tylko pokaz fajerwerków ale także Firefighter Combat Challeng, Water Show, Szczecin Music Live, Splash of Colors oraz Baltic Polonez Cup. Na XI festiwal do Szczecina wspólnie z firmą Surex, która jest organizatorem technicznym pokazów, zaprosiliśmy znane zespoły z Rumunii, Filipin i Anglii. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania nie tylko Wałów Chrobrego, ale także Łasztowni. - mówi Leopold Korytkowski, zastępca dyrektora ds. organizacji imprez, spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Od lat imprezą towarzysząca Pyromagic jest Szczecin Music Live. Podobnie jak w poprzednich latach, na scenie u stóp Wałów Chrobrego nie zabraknie muzycznego festiwalu będącego mieszanką folku i muzyki tanecznej wzbogaconego o brzmienia muzyki elektronicznej. Podczas dwóch dni festiwalu usłyszymy i zobaczymy wybitnych przedstawicieli tego gatunku z Polski i zagranicy. W tym roku usłyszymy DJ Krzaku aka Selecta Arbusto, Adam Strug, DJ Urban Turban oraz  [dunkelbunt] live.

- Zachęcamy wszystkich do tego, żeby stworzyć jedną wielką potańcówkę - zachęca Robert Grabowski, rzecznik prasowy Szczecińskiej Agencji Artystycznej.

Ponadto, podczas dwudniowego festiwalu fajerwerków mieszkańcy Szczecina będą mogli zobaczyć zmagania strażaków, żeglarzy samotników, widowiskowe akrobacje na wodzie oraz wziąć udział w splash of colors.