PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały we wtorek 24 lipca br. umowy za 503 mln zł na modernizację linii na terenie aglomeracji szczecińskiej. Prace będą prowadzone m.in. na odcinku linii kolejowej Gryfino – Szczecin Główny (nr 273).


Prace w związku z budową Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej ruszyć mają jeszcze w tym roku. To dobra wiadomość zarówno dla mieszkańców Gryfina, jak i całego regionu.

W ramach inwestycji na linii nr 273 modernizacji ulegną perony na stacji: Gryfino, Daleszewo Gryfińskie, Szczecin - Podjuchy i na przystanku w Czepinie. Przebudowane zostanie także przejście podziemne na stacji PKP w Gryfinie.

Oprócz odcinka linii kolejowej Gryfino – Szczecin Główny, projekt obejmuje także modernizację linii nr 351 na odcinku Stargard – Szczecin Główny, linii Szczecin Dąbie - Goleniów (nr 401) oraz na odcinku Szczecin Główny – Police (nr 406).

Umowa podpisana dziś w ZUW przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. opiewa na kwotę 503 mln zł, natomiast całość budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej szacowana jest na kwotę ponad 700 mln zł