Kierowcy mogą spodziewać się drobnych utrudnień w Witnicy. Wszystkiemu winna jest gruntowna przebudowa głównej drogi, która właśnie się rozpoczęła. Inwestycja powinna zakończyć się w ciągu miesiąca.

Ze względu na szerokość jezdni wykonawcy zdecydowali się na niewprowadzanie ruchu wahadłowego na remontowanym odcinku.

- Kierowcy muszą liczyć się z drobnymi utrudnieniami, ale nie powinny one być zbyt uciążliwe. Wprowadzone zostało ograniczenie prędkości i to jest główną niedogodnością. Poza tym mieszkańcy mają możliwość wjazdu do swoich posesji i staramy się, by prowadzone prace były jak najmniej dla nich uciążliwe – tłumaczy Arkadiusz Durma, naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami w gryfińskim Starostwie Powiatowym.

W trakcie robót wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni, krawężniki i chodniki na odcinku pięciuset metrów. Całkowity koszt inwestycji wyniesie blisko 520 tysięcy złotych, z czego 63% pochodzi z dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Inwestycja jest oznakowana z każdej strony, dlatego żaden kierowca nie powinien mieć problemów w czasie przejeżdżania przez miejscowość. Wykonawcą jest firma MALDROBUD Spółka z o.o. z Myśliborza. Przebudowywany odcinek jest fragmentem drogi powiatowej Nr 1409Z Warnice - Stare Łysogórki.

W tym miesiącu wyremontowano również drogę w oddalonym o dwa kilometry od Witnicy Wisławiu.Oskar Masternak