W Chojnie powstaje nowa przychodnia lekarska, deklaracje do lekarzy przyjmowane są w podległej Centrum Kultury jednostce, Centrum Informacji Turystycznej. Nasz czytelnik uważa, że instytucje samorządowe nie powinny świadczyć takich usług prywatnym podmiotom, podobnego zdania są radni miejscy.

Deklaracje do lekarza rodzinnego nowej przychodni można złożyć w Centrum Informacji Turystycznej. Nasz czytelnik wskazuje, że takie powiązania pomiędzy jednostką samorządową a prywatnym przedsiębiorstwem zdarzać się nie powinny.- Dlaczego jednostka, która funkcjonuje dzięki moim podatkom, pomaga prywatnej firmie? Przecież ta przychodnia będzie brała pieniądze za leczenie, czy to z kiszeni pacjentów, czy z NFZ, ale będzie prowadziła tu biznes – dziwi się.

Zapytani o tę sytuację radni nie kryją zaskoczenia. Przewodniczący rady miejskiej, Piotr Mróz twierdzi, że nie ma wiedzy w tym zakresie, nikt z nim na ten temat nie rozmawiał. Samą obsługę przychodni przez pracowników administracyjnych uważa za nieetyczne.

- Na pewno poruszę tę sprawę na sesji – zapowiada.

Radny Paweł Bucyk również jest zaskoczony taką działalnością w CIT.

Wiceburmistrz, Wojciech Długoborski przyznaje, że właściciele przychodni zwrócili się z wnioskiem o użyczenie pomieszczenia w celu zbierania deklaracji od przyszłych pacjentów. Czy gmina na tym zarobi? Wiceburmistrz mówi, że szczegóły powinna znać dyrektor Centrum Kultury.

Z kolei dyrektorem Centrum Kultury, który odpowiedzialny jest za funkcjonowanie CIT, nie udało się nam jak na razie skontaktować.