Dzisiaj tj. 20 września pyrzycką jednostkę Policji odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 im. Noblistów Polskich, którzy wybrali ścieżkę edukacji w klasach mundurowych. Młodzież kształcąca się w zakresie policyjnym odwiedziła pyrzycką jednostkę by z bliska poznać specyfikę służby w Policji.

Pyrzycka Policja już od ośmiu lat w ramach podpisanego porozumienia współpracuje z Zespołem Szkół nr 1. Każdego roku klasy mundurowe realizując program nauczania goszczą w ramach lekcji w pyrzyckiej jednostce.

Dzisiaj uczniowie drugiej klasy mundurowej spotkali się z Komendantem Powiatowym Policji insp. Miłoszem Bogdańskim. Komendant przedstawił młodzieży jakie musi spełnić wymogi formalne, aby aplikować do służby w Policji. Omówił również kwestie finansowe i świadczenia socjalne jakie przysługują funkcjonariuszom. Obecnie „świeżo upieczony” policjant po ukończeniu szkoły dostaje wynagrodzenie w kwocie 3 tysięcy złotych na tzw. rękę czyli po potrąceniu podatku i innych świadczeń. Przypomnieć należy również, iż osoby poniżej 26 roku życia zwolnione zostały z podatku dochodowego i w ich przypadku dochodzi jeszcze kwota około 400 złotych dodatkowo. Nadmienić również należy, że policjanci uprawnienia emerytalne nabywają po przesłużeniu w mundurze 25 lat.

Insp. Miłosz Bogdański uświadamiał licealistom, że służba w Policji wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Wykonywanie zawodu policjanta przynosi wiele satysfakcji, ale niesie ze sobą wiele wyrzeczeń i trudu. Osoby chcące służyć w Policji muszą liczyć się z radzeniem sobie w sytuacjach kryzysowych i stresowych.

Młodzież klasy mundurowej ma jeszcze trochę nauki przed sobą, a tym samym na wybór zawodu. Liczymy jednak, że dzięki takim wizytom i poznaniu specyfiki służby w Policji będą chcieli w przyszłości wstąpić w nasze szeregi.