Policjanci z myśliborskiej drogówki zatrzymali 41-latka, który chciał wręczyć im 100 złotych w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych. Mundurowi nie dali się skusić, a mężczyzna został zatrzymany. Teraz za próbę przekupienia funkcjonariuszy grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Do zatrzymania doszło w ubiegły czwartek. Policjanci z myśliborskiej drogówki zatrzymali w Cychrach, gmina Dębno rowerzystę, który poruszał się zygzakiem na całej szerokości jezdni. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Zatrzymany nie chciał jednak ponosić konsekwencji swojego zachowania i zaproponował policjantom inne rozwiązanie.
 

Zaoferował stróżom prawa 100 złotych za odstąpienie od czynności służbowych. Dodatkowo aby przekonać mundurowych zaoforował, że dla każdego z nich wręczy ryby w ilości jaką wskażą mu funkcjonariusze. Policjanci nie dali się skusić i zatrzymali rowerzystę. Mężczyzna odpowie nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu, ale też za próbę wręczenia łapówki, za co grozi nawet do 10 lat więzienia.