W poniedziałek prezydent Andrzej Duda odwiedził Choszczno. Oprócz przemowy wygłoszonej przez głowę państwa w hali sportowej choszczeńskiego gimnazjum, najważniejszą częścią wydarzenia było spotkanie prezydenta z mieszkańcami społeczności lokalnej. 


- Chciałbym, żeby do programu Rodzina 500 plus dołączył dobrze przygotowany program Mieszkanie plus - mówił prezydent Andrzej Duda w trakcie spotkania z mieszkańcami Choszczna, podkreślając dumę z tego, że uczestniczy we wdrażaniu programów prorodzinnych.

- Polska jest i się rozwija dzięki waszemu trudowi, dzięki państwa postawie. Cieszę się, że do tego wysiłku, który czynicie swoją codzienną pracą, teraz dołącza się też postawa rządzących - dodał Andrzej Duda, mówiąc o wdrażaniu programów wzmacniających polską rodzinę, jak np. Rodzina 500 plus.

Prezydent podkreślił, że zależy mu na tym, aby przygotowany został program, dzięki któremu zagospodarowane zostaną tereny po byłych PGR-ach. Nad tymi rozwiązaniami pracuje obecnie ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi.

- Ten program zostanie wdrożony po to, by Polska rozwijała się w sposób zrównoważony, by przyłożyć więcej starania do tych miejsc, które ucierpiały na transformacji ustrojowej - mówił Andrzej Duda.

Wspominając 100-lecie odzyskania przez Polskę nieodległości, Prezydent prosił o uroczyste, piękne obchody. Apelował o rozmowy z młodzieżą o historii i bohaterach tamtych czasów. - Cieszcie się niepodległą Rzeczpospolitą razem z młodzieżą – przekonywał.

Wcześniej Prezydent spotkał się m.in. z wojewodą Tomaszem Hincem, wicewojewodą Markiem Suboczem, samorządowcami, przedstawicielami społeczności lokalnej oraz posłami. Prezydentowi podczas wizyty towarzyszył Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha.